januari 2014 | borgemma
  • Magazine
  • Bloggar
    • Nya bloggar
      • Design & inredning
      • Foto
      • Föräldraskap
      • Mode
      • Träning & hälsa
    • Topplistor
    • Foto
    • Föräldraskap
    • Mode
    • Träning & hälsa
  • Fler
    • Design & inredning
  • Topplistor
  • Skapa blogg
borgemma
borgemma
borgemma
Emma
Hej! Jag heter Emma och bor i Umeå, jag tog studenten våren 2015 och just nu försöker jag göra det jag känner att jag vill göra. Lyssna på mitt hjärta och uppnå mina drömmar. I min blogg kommer jag skriva om tankar, händelser och allt annat som kommer upp i min hjärna och som jag vill dela med mig av till er. Ni mina läsare är bäst, tro på er själva.

Kontakt: borgemmaa@hotmail.com
  • Nouw

Arkiv

  • mars 2020
  • februari 2020
  • januari 2020
  • juni 2018
  • april 2018
  • februari 2018

Kategorier

  • Fashion
  • Hunkemöller
  • Jämtlands Lucia 2014
  • Resa
  • i mitt huvud
  • media
  • photo
  • vlogg
  • Åsikter

FREDAG KVÄLL

fredag 31 januari 2014, 17:31i mitt huvud
Har precis fixat klart mig och ska snart åka på födelsedagskalas! Eller rättare sagt NU! 
  • i mitt huvud

Gillar

Kommentarer

TORSDAG. SNART HELG!

torsdag 30 januari 2014, 14:56i mitt huvud
Idag är det torsdag, fast jag har haft fredag sen i tisdag. Så denna vecka har varit fruktansvärt dryg, lång och bara allmänt jobbig. Men som sagt i morgon är det i alla fall den efterlängtade fredagen. Idag gick jag även ut och åt lunch med min mormor, sedan gick vi och spanade in rean på Helen's. Köpte en supersnygg och mysig stickad tröja! Är helt kär i färgerna. Just nu: målar naglarna och pluggar matte och snart ska jag byta till andra ämnen som jag måste göra klart.. 

Det här är nagellacket som jag målar med nu, färgen är 110 och heter Millshake. Super snygg färg! Tråkigt bara att jag måste måla så många lager för att få den nyans som jag vill ha. Sedan sitter aldrig nagellack särskilt länge på mina naglar då jag alltid gör en massa med mina händer så det skrapas bort.. 
  • i mitt huvud

Gillar

Kommentarer

JÄTTEBRA SKRIVIT!

tisdag 28 januari 2014, 20:33i mitt huvud
http://www.smp.se/nyheter/lobbyn/ar-ett-a-vart-min-halsa(4122303).gm#.UuZwhCOPQYE.facebook
Kolla gärna in denna länk, en elev har skrivit om det nya skolsystemet och hur det påverkar oss. Tycker verkligen att ni ska läsa detta, så ni får inblick att det nya skolsystemet inte är så jätte bra. Inte för mig i alla fall och jag har hört många som är tveksam till det! Allt blev bara så knäppt när vi som gått på det gamla skolsystemet fick börja tvärt på det nya istället för att börja "nerifrån" med det nya. 
  • i mitt huvud

Gillar

Kommentarer

borgemma

  • Gå till Profil
  • Gå till Startsidan
  • Gå till RSS
  • Gå till Sitemap

Blogga på Nouw

  • Skapa konto
  • Tjäna pengar på din blogg
  • Tagga produkter med Metapic
  • Flytta din blogg till Nouw

Bloggar

  • Allmänt
  • Annat
  • Design & inredning
  • Foto
  • Föräldraskap
  • Hästar & ridsport
  • Mat & recept
  • Mode
  • Personligt
  • Resor & utland
  • Sport
  • Träning & hälsa

Nouw

  • Magazine
  • Allmänna villkor
  • Sekretesspolicy
  • Kakor
  • Kontakta oss
  • Hjälp
  • Driftinformation
  • Build: 2021-02-15 15:41